شما اینجا هستید

راه‌اندازی بخش فارسی شبکه تلویزیونی دیسکاوری


پ, 1395/06/11 - 19:03

راه‌اندازی بخش فارسی شبکه تلویزیونی دیسکاوری

«دیسکاوری»، شبکه تلویزیونی آمریکایی وارد بازار ایران شده است.

  • شعبه خاورمیانه این شرکت در همکاری با یک شرکت رسانه‌ای در دوبی اجرای این پروژه را بر عهده گرفته‌اند.
  • بخش فارسی شبکه «دیسکاوری»، عمده فعالیت‌های خود را بر روی برنامه‌های سرگرمی با رویکرد اجتماعی(لایف استایل) و زنان متمرکز خواهد کرد.
  • دیسکاوری فارسی در ابتدا قصد دارد برنامه‌های محبوب شبکه‌های عرب‌زبان این شبکه از جمله یک برنامه آشپزی را دوبله و پخش کند.

سایت خبری «سی۲۱ میدیا» که اغلب اخبار مربوط به تولیدات رسانه‌های مختلف را پوشش می‌دهد، در گزارشی از آغاز فعالیت شبکه تلویزیونی «دیسکاوری» برای فارسی‌زبان‌ها در آینده نزدیک خبر داده است. نام این شبکه احتملا «خانه و سلامت»(Home&Health Farsi) خواهد بود.

آماندا ترنبول

بخش خاورمیانه‌ی این غول رسانه‌ای با نظارت «آماندا ترنبول»، از مدیران بخش خاورمیانه دیسکاوری، و یک شرکت رسانه‌ای مستقر در دوبی به نام «بی‌اچ‌اس میدیا»، مشترکا اجرای این پروژه را بر عهده دارند.

خانم ترنبول در همین زمینه گفته است:

"این تصمیم، نشان‌دهنده عزم شبکه دیسکاوری برای سرمایه‌گذاری بیشتر در منطقه و تمرکز بیشتر محلی‌ست."

شبکه‌های مختلف تلویزیونی متعلق به این شرکت، برنامه‌ها متنوعی پخش می‌کنند؛ از صنایع و تجهیزات نظامی در آمریکا تا فن‌آوری‌های نوین، حیات وحش و مسائل تاریخی و ژئوپولتیک در نقاط مختلف دنیا.

در حال حاضر، «دیسکاوری» اعلام کرده عمده فعالیت‌های خود را در بخش فارسی، بر روی برنامه‌های سرگرمی با رویکرد اجتماعی (لایف استایل) و زنان متمرکز خواهد کرد. 

به گزارش «سی۲۱ میدیا»، دیسکاوری فارسی در ابتدا قصد دارد برنامه‌های محبوب شبکه‌های عرب‌زبان این شبکه تلویزیونی از جمله یک برنامه آشپزی و برنامه‌هایی در زمینه سفر(تراولینگ) را دوبله و پخش کند.

«بی‌اچ‌اس میدیا» در همین زمینه با دیسکاوری همکاری و پس از تولید برنامه‌ها را با برند این شرکت پخش خواهد کرد.

«حمید رحمانی»، مدیر «بی‌اچ‌اس میدیا»، در همین زمینه در گفتگو با وبسایت «دیجیتال تی‌وی» گفته مهندسان و متخصصان این شرکت در همکاری با دیسکاوری، در حال برنامه‌ریزی برای ارائه نوع جدیدی از برنامه‌های سرگرمی در فضای رسانه‌ای فارسی‌زبانان هستند.

«دیسکاوری» شرکت تلویزیونی بزرگ آمریکایی‌ست که در ایالات متحده کانال‌های رسمی به‌همراه آی‌پی تی‌وی ارائه می‌دهد. این شبکه تلویزیونی در نقاط مختلف دنیا شعبه دارد و برنامه پخش می‌کند؛ از جمله در «منا» (منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا) که دارای یازده کانال آبونمان (حق اشتراک و پرداخت برای تماشا) و یک کانال رایگان (Quest Arabia) است.

این شرکت هزینه‌های خود را از دو راه پرداخت حق تماشا و تبلیغات تلویزیونی تامین می‌کند.

حصول توافق اتمی و چشم‌انداز روشن حضور بازارهای جهانی در ایران و همچنین بازار دست نخورده رسانه در کشور، احتمالا شرکت بزرگی مانند دیسکاوری را ترغیب کرده که به این موضوع نیز فکر کند.